Polaganje izpitov, 19.6.2017

V ponedeljek, 19. 6. 2017, smo v klubu organizirali izpite za polaganje pasov. Kandidate je predstavljal del začetniške in nadaljevalne skupine.. Vsi so se zelo potrudili in prikazali vse znanje, ki so ga pridobili v tem letu. Trenerska komisija je bila s prikazanim več kot zadovoljna, ter tako vsem članom podelila višjo stopnjo pasu. Podelitev diplom so si ogledali tudi starši naših članov, ki so vedno najbolj navdušeni nad krstom po opravljenem izpitu.

Kot verjetno že veste, bo karate vključen v program olimpijskih iger v Tokiu leta 2020. S tem so se uresničile dolgoletne želje in sanje milijone karateistov po vsem svetu. Glavni kriteriji za izbor novih športov so bili, da so športi popularni na Japonskem, ki bo gostiteljica iger, predvsem pa da so popularni med mladino modernega sveta, ki bi tudi na ta način postala bolj povezana z olimpijskim gibanjem. Karate, ki nedvomno sodi med tri najbolj razširjene borilne športe na svetu, se je dolgo boril za sprejem v olimpijsko družino. Pot k olimpijskemu statusu si je končno priboril na Japonskem, od koder tudi izvira. KARATE je postal novi olimpijski šport.

 

Comments are closed.