48. evropsko prvenstvo za člane in članice

V Budimpešti je od 9. do 12. maja potekalo že 48. evropsko prvenstvo za člane in članice v borbah in katah. Tekmovalka iz našega kluba, Lina Pušnik je zastopala barve Slovenije v kategoriji članice -68 kilogramov in na žalost ni osvojila vidnejše uvrstitve.

Lina je že v prvem kolu naletela na Madžarko, katera je ob glasni podpori domače publike za las premagala Lino. V nadaljevalnih bojih je predstavnica Madžarske izgubila, tako da Lina ni dobila možnosti za repasažne boje.

Omeniti pa je potrebno še uspeh slovenske moške ekipe v ekipnih borbah, ki so pod vodstvom naših dveh trenerjev, Damirja Vrbanića ter Matjaža Šusterja zasedli odlično 3.mesto. Ta medalja je zlata vredna, saj je prvo odličje za Slovenijo v ekipnih bojih na evropskih ali svetovnih prvenstvih.

Comments are closed.