ŠEST državnih prvakov!

V soboto, 1. decembra 2012, je Karate zveza Slovenije v sodelovanju s tehničnim organizatorjem Karate klubom Nestor v Športni dvorani OŠ Žalec v Žalcu organizirala Mladinsko državno prvenstvo za leto 2012 v katah in borbah za posameznike.

Tekmovanja se je udeležilo 418 tekmovalcev iz 54 klubov, med njimi seveda tudi člani karate kluba Nestor, ki so dosegli vrhunske rezultate. Naši člani so skupaj osvojili kar 11 medalj, od tega kar 6 najžlahtnejših:

 • Kiti Smiljan   1.mesto v kategoriji starejše deklice +50 kg
 • Neja Rom Zupanc  1.mesto  v kategoriji kadetinje -54 kg
 • Tilen Kajtna   1.mesto v kategoriji starejši dečki -55 kg
 • Jernej Blatnik   1.mesto v kategoriji mladinci -68 kg
 • Lina Pušnik   1.mesto v kategoriji mlajše članice +60 kg
 • Matic Potočnik   1.mesto v kategoriji mlajši člani -68 kg

Prav tako pa so tudi ostali naši tekmovalci dosegli zelo dobre rezultate:

 • Ema Gračner Kovačec  2.mesto v kategoriji starejše deklice -50 kg
 • Gal Dvorjak   2.mesto v kategoriji starejši dečki -40 kg
 • Matjaž Metelko   2.mesto v kategoriji mlajši člani +78 kg
 • Miha Uplaznik   3.mesto v kategoriji mlajši dečki +45 kg
 • Kiti Smiljan   3.mesto v kategoriji kate starejše deklice

To državno prvenstvo je bilo za karate klub Nestor najuspešnejše do sedaj, tako po tekmovalni plati kot po organizacijski strani. Karate klub Nestor je med vsemi nastopajočimi klubi zasedel prvo mesto v skupnem seštevku doseženih medalj!!

Prav tako pa smo še enkrat več dokazali, da smo eden najuspešnejših klubov pri organizaciji tovrstnih tekem. Seveda je organizacija takšne tekme kar precejšen zalogaj, zato bi se na tem mestu radi tudi iskreno zahvalili vsem članom, staršem članov kluba in prijateljem karate kluba Nestor, ki so sodelovali pri organizaciji državnega prvenstva. Brez njih organizacija ne bi bila mogoča in tekma ne bi potekala tako brezhibno kot je. Zato res hvala vsem, ki so pripomogli pri izvedbi in organizaciji državnega prvenstva.

TEKMOVALCI  – BRAVO IN SAMO TAKO NAPREJ !!!

Comments are closed.